• Numismatic Auction 3

Numismatic Auction 3

Lot 181

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1840. Ag. - BB/BB+

Lot 182

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1841. Ag. - BB/BB+

Lot 183

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1842. Ag. - qSPL

Lot 184

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1845. Ag. - BB+

Lot 185

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1846. Ag. - qSPL

Lot 186

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1847. Ag. - qSPL

Lot 187

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1847. Ag. - BB

Lot 188

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1848. Ag. - qSPL

Lot 189

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1850. Ag. - qSPL

Lot 190

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1853. Ag. - qSPL

Lot 191

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1854. Ag. - SPL

Lot 192

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1855. Ag. - SPL+

Lot 193

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1855. Ag. - BB+/SPL

Lot 194

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1857. Ag. - SPL+

Lot 195

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 120 grana. 1858. Ag. - SPL

Lot 196

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 60 grana. 1856. Ag. - BB/SPL

Lot 197

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Tarì da 20 Grana 1855. - FDC-qFDC

Lot 198

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 20 grana. 1856. Ag. - BB

Lot 199

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 10 grana. 1836. Ag. - SPL+

Lot 200

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 5 grana. 1853, ! Dopo FERD. Ag. - SPL

Lot 201

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 10 tornesi 1838. - qBB

Lot 202

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 10 tornesi 1839. - BB

Lot 203

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 10 tornesi 1848 Testa grande. RR. - qBB

Lot 204

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 10 tornesi 1848 Testa grande. RR. - MB

Lot 205

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. 10 tornesi 1857. Ae. - BB+

Lot 206

Lot 207

Napoli. Francesco II di Borbone. 1859-1861. Piastra da 120 grana. 1859. - SPL

Lot 208

Napoli. Francesco II di Borbone. 1859-1861. Piastra da 120 grana. 1859. - qSPL

Lot 209

Napoli. Francesco II di Borbone. 1859-1861. 10 Tornesi 1859. - qBB

Lot 210

Napoli. Francesco II di Borbone. 1859-1861. 2 Tornesi 1859. - qBB/BB

Numismatic Auction 3

Starts: 09 02 2018 10:00 CET
Ends: 04 03 2018 15:00 CET