• Numismatic Auction 8

Numismatic Auction 8

Numismatic Auction 8

Lot 271

Napoli. Ferdinando IV. 1815-1816. Piastra 1816. Bratte numerose. Ag. - BB+

Lot 272

Napoli. Ferdinando I. 1816.1825. Piastra 1818 Reimpressa. Ag. - BB

Lot 273

Napoli. Ferdinando I. 1816.1825. Piastra 1818. Ag. - BB+

Lot 274

Napoli. Ferdinando I. 1816.1825. Piastra 1818 Testa Piccola. Ag. - BB+

Lot 275

Napoli. Ferdinando I. 1816-1825. Mezza piastra 1818. Ag. - BB+

Lot 276

Napoli. Ferdinando I. 1816.1825, 10 Tornesi 1819. Ae. - BB+

Lot 277

Napoli. Ferdinando I. 1816.1825. 10 tornesi 1819. Ae. - MB+

Lot 278

Napoli. Ferdinando I. 1816.1825. 8 Tornesi 1816. Ae. - qBB

Lot 279

Napoli. Ferdinando I. 1816.1825. 8 Tornesi 1817. Ae. - BB

Lot 280

Napoli. Ferdinando I. 1816.1825. 8 Tornesi 1818. Ae. - BB+/qSPL

Lot 281

Napoli. Francesco I. 1825-1830. Piastra 1826. Ae. Falso d'epoca. - D

Lot 282

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1831. Ag. - BB

Lot 283

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1836. Ag. - SPL

Lot 284

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1839. Ag. - qSPL

Lot 285

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1841. Ag. - BB+

Lot 286

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1842. Ag. - SPL

Lot 287

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1845. Ag. - qSPL

Lot 288

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1846. Ag. - qSPL

Lot 289

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1848. Ag. - qSPL

Lot 290

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1851. Ag. - SPL

Lot 291

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1854. Ag. - SPL+

Lot 292

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1854. Ag. - BB+

Lot 293

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1855. Ag. - SPL+

Lot 294

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1855. Ag. - qSPL

Lot 295

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1855. Ag. Pin Cod P 312. BB+/SPL. Doppio orecchio. - BB+/SPL

175,00 €

Lot 296

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1856. Ag. - FDC

Lot 297

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1856. Ag. - BB

Lot 298

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1857. Ag. - SPL+

Lot 299

Lot 300

Napoli. Ferdinando II di Borbone. 1830-1859. Piastra 1858. Ag. - BB+