Italian mints - Numismatic Auction 20

Lot 211

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 5 Tornesi 1858. Ae. - qSPL

Lot 212

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 5 Tornesi 1859. Ae. - SPL+/qFDC

Lot 213

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 3 Tornesi 1833. Ae. - FDC

Lot 214

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 3 Tornesi 1842. Ae. - FDC

Lot 215

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 3 Tornesi 1847. Ae. - SPL

Lot 216

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 3 Tornesi 1849. Ae. - SPL/SPL+

510,00 €

Lot 217

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 3 Tornesi 1852. Ae. - qSPL

Lot 218

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1832. Ae. - qFDC

2.500,00 €

Lot 219

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1835. Ae. - FDC

2.500,00 €

Lot 220

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1838. Ae. - FDC

Lot 221

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1842. Ae. - FDC

Lot 222

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1847. Ae. - FDC

Lot 223

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1848. Ae. - FDC

Lot 224

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1849. Ae. - FDC

Lot 225

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1852. Ae. - FDC

Lot 226

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1853. Ae. - qFDC

Lot 227

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1855. Ae. - FDC

Lot 228

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1857. Ae. - qFDC

Lot 229

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1858. Ae. - qFDC

Lot 230

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 2 Tornesi 1859. Ae. - FDC

Lot 231

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 1,5 Tornesi 1832. Ae. - FDC

Lot 232

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 1,5 Tornesi 1838. Ae. - SPL

Lot 233

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 1,5 Tornesi 1840. Ae. - FDC

Lot 234

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 1,5 Tornesi 1853. Ae. - BB

Lot 235

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. 1,5 Tornesi 1854. Ae. - qFDC

Lot 236

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. Tornese 1833. Ae. - FDC

Lot 237

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. Tornese 1836. Ae.  - SPL

Lot 238

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. Tornese 1839. Ae.  - FDC

Lot 239

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. Tornese 1852. Ae.  - qFDC

Lot 240

Napoli. Ferdinando II. 1830-1859. Tornese 1858. Ae.  - qFDC

Numismatic Auction 20