• Numismatic Auction 13

Numismatic Auction 13

Numismatic Auction 13

Lot 301

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Grano 1638. Ae. - BB

Lot 302

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Grano 1642. Ae. - qBB

Lot 303

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Grano 1648. Ae. - BB+

Lot 304

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. 9 Cavalli 1626. Sigla MC con la C Retrograda. Ae. - qBB

Lot 305

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. 9 Cavalli 1628. Ae. - BB

Lot 306

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tornese 1621. Ae. - qMB/BB+

Lot 307

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tornese (1622). Ae. - qBB

Lot 308

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tornese. Ae. - qSPL

Lot 309

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tornese 1636, simbolo ape?. Ae. - BB

Lot 310

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tornese 1638 - 1642. Ae. - BB

Lot 311

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tornese 1647. Ae. - qBB

Lot 312

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tornese 1532. Ae. - BB+

Lot 313

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tre Cavalli (1622). Ae. - MB

Lot 314

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tre Cavalli 1625. Ae. - qBB

Lot 315

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tre Cavalli 1632. Ae. - BB

Lot 316

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Tre Cavalli 1646. Ae. - BB+

Lot 317

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Due Cavalli. Ae. - MB+

Lot 318

Napoli. Filippo IV. 1621-1665. Cavallo. Ae. - BB+

Lot 319

Napoli. Repubblica Napoletana. Pubblica 1648. Ae. - BB

Lot 320

Napoli. Repubblica Napoletana. Pubblica 1648. Ae. - BB+

Lot 321

Napoli. Repubblica Napoletana. Grano 1648. Ae. - SPL

Lot 322

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Ducato 1684. Ag. - BB+

Lot 323

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Ducato 1693. Ag. - qSPL

Lot 324

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Mezzo Ducato 1684. Ag. - BB+

Lot 325

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Mezzo Ducato 1689. Ag. - SPL

Lot 326

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1684. Ag. - FDC

Lot 327

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1685. Ag. - qFDC

Lot 328

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1693. Ag. - FDC

Lot 329

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1696. Ag. - FDC

Lot 330

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Carlino 1685. Ag. - FDC