• Asta Numismatica 16

Asta Numismatica 16

Lotto 182

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1684. Ag. - MB+

Base d'asta:

Lotto 183

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1685. Ag. - qBB

Base d'asta:

Lotto 184

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1685. Fascio legato a II. Ag. - qFDC

Base d'asta:

Lotto 185

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1687. Ag. - qSPL

Base d'asta:

Lotto 186

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tari 1693. Ag. - qBB

Base d'asta:

Lotto 187

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1694. Ag. - BB

Base d'asta:

Lotto 188

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1695. Ag. - qBB

Base d'asta:

Lotto 189

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1696. Ag. - MB

Base d'asta:

Lotto 190

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Tarì 1698. Ag. - BB+

Base d'asta:

Lotto 191

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Carlino 1684. Ag. - qBB

Base d'asta:

Lotto 192

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Carlino 1685. Ag. - MB

Base d'asta:
46,00 €

Lotto 193

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Carlino 1686. Ag. - BB

Base d'asta:

Lotto 194

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Carlino 1687. Ag. - qMB

Base d'asta:

Lotto 195

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Carlino 1689. Ag. - qBB/BB

Base d'asta:

Lotto 196

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Carlino 1700. Ag. - MB+

Base d'asta:
41,00 €

Lotto 197

Napoli. Carlo II. 1674-1700. 8 Grana 1688. Ag. - MB/qBB

Base d'asta:

Lotto 198

Napoli. Carlo II. 1674-1700. Grano 1682. Ae. - BB+

Base d'asta:

Lotto 199

Napoli. Filippo V. 1700-1707. Tarì 1701. Senza sigle. Ag. - qMB

Base d'asta:

Lotto 200

Napoli. Carlo VI. 1711-1734. Mezza Piastra 1730. Ag. - qMB/qBB

Base d'asta:

Lotto 201

Napoli. Carlo VI. 1711-1734. Mezza Piastra 1731. Ag. - MB/BB

Base d'asta:

Lotto 202

Napoli. Carlo VI. 1711-1734. Mezza piastra 1733. Ag. - MB

Base d'asta:

Lotto 203

Napoli. Carlo VI. 1711-1734. Tarì 1715. Ag. - MB+

Base d'asta:

Lotto 204

Napoli. Carlo VI. 1711-1734. Tarì 1716. Ag. - BB/BB+

Base d'asta:

Lotto 205

Napoli. Carlo VI. 1711-1734. Tarì 1716. Ag. - qBB/MB

Base d'asta:

Lotto 206

Napoli. Carlo VI. 1711-1734. 24 Grana 1730. Ag. - qMB/qBB

Base d'asta:

Lotto 207

Napoli. Carlo di Borbone. 1734-1759. 6 Ducati 1750. Au. - qFDC

Base d'asta:
1.600,00 €

Lotto 208

Napoli. Carlo di Borbone. 1734-1759. Piastra Sebeto 1735. Ag. - BB

Base d'asta:

Lotto 209

Base d'asta:

Lotto 210

Napoli. Carlo di Borbone. 1734-1759. Carlino 1755. Ag. - MB+

Base d'asta:
52,00 €

Lotto 211

Napoli. Ferdinando IV. 1759-1798. Piastra 1767. Ag. - qBB/BB

Base d'asta: